Akcja informacyjna

Wywiad z ekspertem


Kto się boi szczepień?
Specjalnie dla Akcji informacyjnej z profesorem Andrzejem Zielińskim z Zakładu Epidemiologii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny rozmawiamy na temat szczepień ochronnych.
Specjalnie dla Akcji informacyjnej rozmawiamy z prof. dr hab. n. med. Prof. nadzw. Marią Korzeniewską-Koseła na temat gruźlicy - choroby, która nie pozwala o sobie zapomnieć.
Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), każdego roku na gruźlicę zapada około 9 milionów osób. W 2013 roku z powodu tej choroby umarło 1,5 miliona osób, w tej liczbie około 80 tysięcy zgonów to zgony dzieci. Jeśli spadek zapadalności na gruźlicę będzie postępował w dotychczasowym tempie, to w 2035 roku nie będzie jeszcze kraju na świecie, w którym gruźlica została wyeliminowana.
Wywiad z ekspertem - prof. dr hab. Lidia Brydak
Zaszczep się przeciwko grypie - specjalnie dla Akcji informacyjnej rozmawiamy z prof. dr hab. Lidią Brydak na temat grypy i szczepień ochronnych.
Wywiad z ekspertem - dr n. med. Wacław Leszek Nahorski
Zdrowie w podróży - specjalnie dla Akcji informacyjnej rozmawiamy z dr n. med. Wacławem Leszkiem Nahorskim na temat bezpiecznego podróżowania do egzotycznych zakątków świata.
Wywiad z ekspertem - prof. dr hab. n. med. Ewa Bernatowska
Prewencja opłaca się najbardziej - specjalnie dla Akcji informacyjnej rozmawiamy z prof. dr hab. n. med. Ewą Bernatowską na temat szczepień ochronnych.
Wywiad z eksertem - dr n. med. Beata Małecka–Libera, poseł na Sejm
W specjalnym wywiadzie dla Akcji informacyjnej z Panią Poseł rozmawiamy na temat prac Komisji Zdrowia na rzecz szczepień ochronnych.
Wywiad z dr med. Iwoną Paradowską – Stankiewicz
Specjalnie dla Akcji informacyjnej z dr med. Iwoną Paradowską – Stankiewicz, konsultantem krajowym w dziedzinie epidemiologii, pracownikiem Zakładu Epidemiologii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH rozmawiamy na temat wpływu ruchów antyszczepionkowych na stan zaszczepienia populacji.
Wywiad z Markiem Posobkiewiczem p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego
Specjalnie dla Akcji informacyjnej pod hasłem Zaszczep w sobie chęć szczepienia z Markiem Posobkiewiczem pełniącym obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego rozmawiamy na temat kontroli bezpieczeństwa szczepionek w Polsce.