Akcja informacyjna

Aktualności

Grypa – choroba, na którą się godzimy

Gorączka, uczucie ogólnego rozbicia, dreszcze, surowicza wydzielina z nosa, ból gardła, bóle w klatce piersiowej, suchy kaszel, wymioty, ból głowy, brak łaknienia, bóle mięśniowe, biegunka, bóle brzucha, nudności i wymioty, uczucia rozbicia i osłabienia – to dolegliwości, na które godzi się prawie 90% Polaków w sezonie grypowym, od października do marca.

Zakażenie wirusem grypy może skutkować groźnymi powikłaniami pogrypowymi, w tym między innymi: bolesnym zapaleniem ucha środokowego, zapaleniem płuc, zapaleniem mięśnia sercowego, zapaleniem mózgu i opon mózgowych. W wyniku choroby narażamy się również na obniżoną wydajność pracy lub całkowitą niezdolność do jej wykonania. W skrajnych wypadkach powikłania pogrypowe grożą nie tylko utratą zdrowia ale nawet życia!

Jedyną skuteczną formą zapobiegania i szerzenia się grypy sezonowej jest coroczne szczepienie ochronne. Jak pokazuje badanie CBOS, zaledwie 7% dorosłych mieszkańców Polski deklaruje, że w obecnym sezonie jesienno-zimowym zaszczepiło się przeciwko grypie, kolejne 6% zamierza to zrobić, zdecydowana zaś większość nie ma takich planów (87%).

Niestety! Wirusy grypy czują się bezpiecznie w naszym otoczeniu. Na walkę z nimi zdecydowało się w sezonie 2012/2013 zaledwie 3,7% spośród Nas! Ilu z Nas skuteczne przeciwstawi się wirusom grypy w następnym sezonie?

Jeśli podejmujesz skuteczną profilaktykę lub zgadzasz się na ryzyko zachorowania wypełnij ankietę.Więcej informacji na temat grypy
Zaszczep sie przeciwko grypie